EVOU kozmetický salón Mezoterapia dermaroller
Mezoterapia dermaroller

Kolagénová indukčná terapia – dermarollerom

Táto metóda patrí k najúčinnejším ošetreniam pri rôznych estetických problémoch pokožky ako:

  • vyhladzovanie jemných ale aj hlbších vrások
  • pleť s rozšírenými pórmi
  • zvyšovanie elasticity , pružnosti pokožky
  • na vyrovnanie reliéfu kože postihnutej jazvami po akné
  • na zjemnenie strií a celulitídy

Pri ošetrení dermrollerom prirodzeným spôsobom navodíme tvorbu vlastného kolagénu na tých častiach tela,kde aplikujeme malé ihličky dermarolleru.

Komu sa ošetrenie doporučuje?

Ako anti-aging ošetrenie je to vynikajúca a cenovo dostupná metóda pre každého. Mnohých prekvapí, že kolagénovou indukčnou terapiou dermarollerom sa dá dosiahnuť výrazné zlepšenie pri rozšírených cievkach. Metóda je ešte účinnejšia keď sa kombinuje s dermabráziou a ultrzvukom.

Čo je vlastne kolagénová indukčná terapia dermarollerom?

Je to spôsob ošetrenia pokožky, podľa nemeckého plastického chirurga , ktoré sa vykonáva v autorizovaných kozmetických salónoch. Využíva sa pritom malý mechanický valček, na povrchu ktorého sa nachádzajú výbežky ihiel- 192 ihiel v 8 radoch. Tento valček sa niekoľkokrát „otáča“ na ošetrovanom povrchu, čím sa vytvoria mikroranky do hĺbky 0,5-1mm ( podľa typu valca a indikácie ošetrenia). Týmito mikrorankami odštartujeme prirodzený regeneračný proces pokožky. Cez vytvorené mikrokanáliky sa vpravuje do pokožky špeciálny, veľmi účinný, čistý prípravok s vysokým obsahom kolagénu a oktapeptidu (náhrada za hexapaptid) – prípravok 2. generácie!

Nastáva zmena v derme, kolagén III.typu ( s nízkou schopnosťou viazania vody) sa premení na kolagén I. typu (hydratovaný). Po 3-4 mesiacoch sa znova vybuduje elastická kolagénová sieť, pokožka sa stane pružnou, rozšírené póry sa stiahnu, celá trvá sa omladí.

Ako to celé funguje?

Dermarollerom vyvoláme úmyselné mikroranky v pokožke, ktoré odštartujú tvorbu nového kolagénu v hlbších štruktúrach pokožky. Ihličky len porušia povrch kože, preto nie je potrebné hojenie ( pri kozmetickej variante!), ktoré by vyžadovalo práceneschopnosť. Malé mikroranky nútia pokožku, aby sa zregenerovala a vytvorila nové, pružné kolagénové vlákna. Cez kanáliky zvonka vpravujeme veľmi čistý kolagén s oktapeptidom na miorelxáciu svalového napätia na zvyšovanie účinku celej terapie.

Na ktorých častiach tela sa môže ošetrenie aplikovať?

Všade, na tvári, krku, ramenách, pod očami, bruchu, stehnách, rukách, a pod.

Komu sa ošetrenie nedoporučuje?

  • pri cukrovke
  • pacientom, ktorí majú nábeh na koleoidné jazvy

Aké sú nežiadúce účinky ošetrenia?

  • Jemné sčervenanie kože po ošetrení je normálne. Pokožka sa veľmi rýchlo ukľudní.
  • V ojedinelých prípadoch v ošetrovanej lokalite sa môže vytvoriť malá vyrážka.